Joanna Podgórska, doktor nauk biologicznych w dyscyplinie biochemia (ze specjalnością neurochemia) opowiada o tym, co sprzyja funkcjonowaniu mózgu a co jest jego wrogiem. Czy da się nie myśleć? Jak skłonić mózg do odpoczynku? Czy w zdrowym ciele zdrowy mózg? I jaka jest rola snu i sportu w procesie regeneracji mózgu. O tym wszystkim w rozmowie Jacka Bilczyńskiego.
Słuchaj podcastu
Dr Damian Parol, dietetyk, psychodietetyk i autorytet w dziedzinie żywienia opowiada o tym, jak zyskać przewagę w walce z głodem. Jakie znaczenie ma ilość jedzenia? Czy aktywni lepiej kontrolują głód? Dlaczego niewyspani szybciej tyją i czy na pewno im więcej białka, tym lepiej? O tym wszystkim w rozmowie z Jackiem Bilczyńskim.
Słuchaj podcastu
Czemu sport nie uzależnia a sex już tak? Dlaczego mężczyźni popadają w nałóg częściej niż kobiety. Czy uzależnienie to choroba, a jeśli tak, to czy można je leczyć farmakologicznie? I jak to jest, że większość ludzi wraca do uzależnienia. O tym wszystkim rozmawiamy z prof. Mateusz Gola, ekspertem w zakresie uzależnień behawioralnych i skutecznej zmiany nawyków.
Słuchaj podcastu
Sandra Osipuk-Sienkiewicz, fizjoterapeutka, trenerka oddechu zdradza wszystkie tajniki oddychania. Dlaczego balonik jest lepszy niż przedtreningówka? Czy oddychanie ustami jest niezdrowe? Jaki wpływ ma sposób ddychania na erekcję i sen. I dlaczego wzdychamy, ziewamy i chrapiemy? O tym wszystkim w podcaście.
Słuchaj podcastu
Arkadiusz Martras ponownie gości w „W swoim tempie”. Tym razem dietetyk rozprawia się z mitami dotyczącymi żywienia. Margaryna lepsza od masła? Detoks sokowy to ściema? I o co chodzi z rtęcią w rybach? O tym wszystkim w podcaście CityFit.
Słuchaj podcastu
Skok ze spadochronem z wysokości 45 km? Baumgartner skoczył z 39 km, a Eustace z 41 km. Nowy rekord może ustanowić Polak, Tomasz Kozłowski. Wszystko po to, by pomóc uchodźcom klimatycznym na całym świecie. Jak wykorzystać strach do osiągania marzeń? Jak ogrzać się w stratosferze, gdzie panuje temp. -60 stopni Celsjusza? Na czym polega kosmiczna euforia doświadczana przez kosmonautów? To wszystko w niesamowicie inspirującej rozmowie o tym, że warto żyć dla siebie i dla innych.
Słuchaj podcastu
Janek Świtała. Ratownik medyczny, autor brutalnie szczerej książki o polskim SOR-ze. W rozmowie z Jackiem Bilczyńskim z dużą dawką czarnego humoru tłumaczy, jak wygląda świat z perspektywy wnętrza karetki. Dlaczego to nie jest dobra praca dla tych, którzy chcą pomagać? Czy można komuś zaszkodzić, udzielając pierwszej pomocy? Kto ma pierwszeństwo na SOR-ze? Uwaga, będzie bolało!
Słuchaj podcastu
Radosław Smolik, ekspert z zakresu żywienia i suplementacji, twórca projektu Dietetyka oparta na faktach. W rozmowie z Jackiem Bilczyńskim tłumaczy, czym tak naprawdę jest metabolizm. Co na niego wpływa? Czy da się nim sterować. I jak to jest, że niektórzy mogą jeść dużo i nie nabierają masy, a inni tyją od powietrza?
Słuchaj podcastu
Katarzyna Kucewicz – psycholożka, psychoterapeutka, która zrzuciła ponad 50 kg i wyszła z otyłości olbrzymiej. W rozmowie z Jackiem Bilczyńskim opowiada o tym, że można się najadać i chudnąć. Czy to prawda, że jeden batonik formy nam nie zniszczy? Jaka jest rola bliskich w procesie odchudzania? O tym wszystkim w podcaście „W swoim tempie”.
Słuchaj podcastu
Damian Bugański pasjonat sportu, nauczyciel, trener, autor bloga „Człowieku rusz się”. W rozmowie z Jackiem zastanawia się, jak to jest, że trenerzy robią treningi pod innych trenerów a nie pod klienta. Czy liczy się ilość czy jakość ruchu? Czy można powiedzieć, że coś nie działa, jeśli samemu się tego nie przetestowało? I jak to jest z cardio – czy naprawdę każdy powinien je robić? O tym wszystkim w podcaście CityFit.
Słuchaj podcastu
Anastazja Biedka, najmłodsza zawodniczka bikini fitness z kartą pro. W rozmowie z Jackiem Bilczyńskim zdradza, ile pracy, zmagań psychicznych i pieniędzy kosztują sporty sylwetkowe. Czym różni się bikini fitness od kulturystyki? Jak wyglądają kulisy zawodów? I co wydarzyło się na Helu? O tym wszystkim w podcaście CityFit.
Słuchaj podcastu
Aleksandra Mirosław, olimpijka z Tokio, dwukrotna mistrzyni świata we wspinaczce sportowej, Adam Małysz polskiej wspinaczki. W rozmowie z Jackiem opowiada, czy można być jednocześnie dobrym sportowcem i dobrym człowiekiem. Czy łatwiej utrzymać się na szczycie, czy go zdobyć? Czy mieszkanie pod jednym dachem z trenerem to przepis na sukces? I czy talizmany przynoszą szczęście sportowcom. O tym wszystkim w podcaście CityFit.
Słuchaj podcastu
Prof. Łukasz Małek – kardiolog sportowy. W rozmowie z Jackiem Bilczyńskim opowiada o tym, czy sport to na pewno zawsze zdrowie. Jaka aktywność wspiera pracę serca, a jaka mu szkodzi. Co jest dla nas lepsze – intensywność czy regularność? O tym wszystkim w podcaście CityFit.
Słuchaj podcastu
Magdalena Hajkiewicz-Mielniczuk, psycholożka, psychodietetyczka, dietetyczka i szkoleniowiec. Autorka bloga „Wiem-co-jem.pl”. W rozmowie z Jackiem Bilczyńskim mówi, że to nieprawda, że chcieć to móc. Jak to jest, że ciastko rządzi nami, a nie my ciastkiem? Co wpływa na nasze decyzje żywieniowe? Czy istnieje coś takiego, jak zły moment na odchudzanie? I jak to jest, że porównujemy czyjąś wystawę ze swoim zapleczem. O tym wszystkim w podcaście CityFit.
Słuchaj podcastu
Adrian Kostera, rekordzista świata w pięciokrotnym Iron Manie gościem Jacka Bilczyńskiego. Jak to jest, że osoba, która przebiegła 100 maratonów w 100 dni jeszcze do niedawna nie potrafiła pływać, nie biegała i stroniła od roweru? Co trzeba poświęcić, aby stać się sportowcem klasy „ultra”? I dlaczego biegając, lepiej wyłączyć myślenie. O tym wszystkim w podcaście CityFit.
Słuchaj podcastu
Michał „Saker” Sakowski. Współtwórca projektu Warszawski Koks, trener i najdzikszy z Dzików. Od lat uczy Polaków fundamentów treningu siłowego, odmieniając postrzeganie sensu dźwigania ciężarów. W rozmowie z Jackiem opowiada o wyboistej drodze do sukcesu, prowadzącej przez warszawskie „mordownie”. Co dobrego mogą wnieść do kariery kontuzje? Co buduje charakter sportowca? Czy da się trenować bez wspomagaczy i ile wspólnego z atletą ma kulturysta? O tym wszystkim w podcaście CityFit.
Słuchaj podcastu
Marek Fischer, konsultant żywieniowy i dietetyk słynący ze swojej skuteczności w rozmowie z Jackiem Bilczyńskim dzieli się swoim sposobem na długowieczność. Jak to jest, że dietetyk wyżej niż dietę stawia sen? Dlaczego powinieneś dzielić się z kreatyną z mamą, siostrą, bratem. Jakie suplementy i adaptogeny warto zażywać, a jakich unikać? I czemu drzemka po 13 to nie najlepszy pomysł. O tym wszystkim w podcaście CityFit.
Słuchaj podcastu
Wojciech Falęcki – lekrz, ginekolog, położnik, fizjoterapeuta. W rozmowie z Jackiem Bilczyńskim rozwiewa najczęstsze dylematy kobiet w ciąży. Seks w ciąży. Tak czy nie? Szkoła rodzenia. Must have czy no way? Partner przy porodzie. Pomaga czy przeszkadza? Sport w ciąży. Zalecany czy nierekomendowany? O tym wszystkim w podcaście CityFit.
Słuchaj podcastu
Rozmawiamy o stresie. W czym nam pomaga a w czym przeszkadza? Czy całkowite wyeliminowanie stresu z życia jest możliwe? A jeżeli tak, to czy może nam to bardziej pomóc czy zaszkodzić? Czy można się od niego uzależnić? Jak to jest, że chroniąc dzieci przed stresującymi momentami, powodujemy, że stresują się jeszcze bardziej? I czemu tak bardzo nie nienawidzimy zwrotu „nie ma się czym stresować”. O tym wszystkim w podcaście CityFit.
Słuchaj podcastu
Bartłomiej Pomorski – dietetyk, autorytet w dziedzinie żywienia sportowego. Wspólnie z Jackiem niektóre mity związane z dietetyką obala, a niektóre przenosi do sfery faktów. Czy na produktach bio chudnie się szybciej? Czu w ogóle tempo chudnięcia jest wyznacznikiem dobrej diety? I czy dietetyk powinien umieć dobrze gotować? O tym wszystkim w podcaście.
Słuchaj podcastu
Daria Łukowska, dietetyczka, fizjoterapeutka, autorka książki „Jak spać, żeby się wyspać”. W rozmowie z Jackiem Bilczyńskim opowiada o śnie. Jak to jest, że ludzie z dużych miast śpią gorzej? Czemu przed drzemką warto wypić kawę? Dlaczego w chorobie śnimy mniej? I czemu zamiast telefonu, do sypialni lepiej wziąć wibrator? O tym wszystkim w podcaście CityFit.
Słuchaj podcastu
Konrad Topolski, przede wszystkim trener holistyczny. A do tego szkoleniowiec, wykładowca, ekspert z zakresu treningu siłowego. W rozmowie z Jackiem opowiada o plusach i, nie ma co ukrywać, minusach treningu oporowego. Czy więcej znaczy lepiej? Czy istnieją najlepsze ćwiczenia na daną partię? Czy w ogóle warto w ten sposób trenować? No i czemu wszyscy tak bardzo obawiamy się pierwszego dnia na siłowni? O tym wszystkim w podcaście CityFit.
Słuchaj podcastu
Piotr Tomaszewski, trener, propagator zdrowego stylu życia, youtuber, tiktoker, aktywny twórca treści w Social Media. W internecie znany jako „Szmexy”. W rozmowie z Jackiem opowiada o swoich zmaganiach z zaburzeniami odżywiania. Radzi, jak wydostać się z takiej pułapki i kto może nam pomóc. Czemu nie warto słuchać tiktokerów? Jak to jest, że wszyscy chcą być influencerami? I czy dietetyk może być otyły? O tym wszystkim w podcaście CityFit.
Słuchaj podcastu
Paweł Burakiewicz, najbardziej utytułowany trener fitness w Europie. Specjalista od metamorfoz, który za kulisami i na scenie zawodów sportów sylwetkowych poznał wszystkie blaski i cienie tej dyscypliny. Gość CityFit w rozmowie z Jackiem opowiada o tym, ile dzieli formę plażową od zawodowej. Czy każdy zawodnik bierze sterydy? W ile lat z kompletnego amatora można stać się wyskokiej klasy zawodnikiem? I czemu kulturystyka to niewdzięczny sport?
Słuchaj podcastu
Arek Matras. Dietetyk, doktorant na AWF we Wrocławiu. Jeden z ojców #DietetykaNieNaŻarty. Pasjonat dietetyki opartej na nauce. Rozmawiamy o tym, dlaczego przechodzimy na dietę. Dlaczego zwykle robimy to źle i jak w takim razie przeprowadzić ją skutecznie. Czy otyłość to choroba? A jeśli tak, to jaki ma wpływ na inne schorzenia, takich jak…depresja? O tym wszystkim w podcaście CityFit.
Słuchaj podcastu
Andżelika Dominiak-Banach – psycholożka, psychoterapeutka i psychodietetyczka. Autorka „Self-care. Droga do samoakceptacji”. W podcaście CityFit tłumaczy, dlaczego nie istnieje coś takiego jak częściowa samoakceptacja. Czym różni się egoizm od samodbałości. Dlaczego zanim zaczniemy myśleć o sobie źle, warto się konkretnie wyspać. I jak to jest, że do psychologa chodzą Ci, którzy tak naprawdę sobie radzą. O tym wszystkim w rozmowie Jacka Bilczyńskiego.
Słuchaj podcastu
Na treningu świat się nie kończy. I o tym z gośćmi CityFit rozmawia Jacek Bilczyński. Trening, umysł, psychologia, dieta. Bez koloryzowania, „czelendżowania” i usilnego motywowania. Dla osób zupełnie początkujących, zaawansowanych i tych, którzy na siłownię się nie wybierają.
Co tydzień nowy podcast CityFit.